Hakkımızda

ASCHEM PETROKİMYA SANAYİ A.Ş. 1998 yılında kurulmuştur. Modern Devamlı Kütle Polimerizasyonu teknolojisi (FINA Co.) ile 2000 yılında Adana - Yumurtalık Serbest Bölgesinin ilk yatırımcısı olarak Polistiren (GPPS, HIPS) üretim faaliyetine başlamıştır. Türkiye Petrokimya Sanayisinin yerli, ilk ve lider Polistiren üreticisi olmuştur.

2016 yılında yüksek teknoloji Genleştirilebilir Polistiren (EPS) yatırımını tamamlayıp, 2018 yılında seri üretime başlayarak, Türkiye’nin önde gelen EPS üreticilerinden biri olmuştur. Yeni yatırımlar kapsamında ürün portföyüne Standart Sınıf (R Serisi) ve Alev Geciktiricili Sınıf (F Serisi) olarak Genleştirilebilir Polistiren (EPS) eklenmiştir. İleri teknoloji Süspansiyon Polimerizasyonu Prosesi ve kalifiye çalışanları ile uluslararası standartlarda üretim yapmaktadır.Toplamda 85.000 MT/Yıl kurulu kapasiteye sahip ASCHEM Petrokimya A.Ş., Türkiye’nin saygın elektronik, beyaz eşya, yalıtım, inşaat, ambalaj ve otomotiv şirketlerine (İş Ortakları) yurt içi ve yurt dışı müşterilerine, yıllardır düzenli hizmet vermekte ve Genel Amaçlı Polistiren (GPPS), Yüksek Darbe Dayanımlı Polistiren (HIPS) ve Genleştirilebilir Polistiren (EPS) ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Düzenli ARGE ve ÜRGE çalışmaları, kalifiye çalışanları ve yeni yatırımları ile yüksek kalitede sürdürülebilir üretim yapmaktadır. ASCHEM Petrokimya A.Ş. iş ortaklarının beklentilerinin üzerinde hizmet veren, talep ettikleri yeni ürün ve teknolojiler üzerinde devamlı çalışma yapan güvenilir bir tedarikçidir. ASCHEM Petrokimya A.Ş., Stiren Polimerleri (GPPS, HIPS, ABS, EPS) ve Stiren Monomeri üretimi ve tedarikinde Avrupa’nın önemli ve güvenilir bir şirketi olma hedefi ile, İş Ortaklarımızın artan Stiren Polimerleri ihtiyaçlarını karşılamak için Yüksek Teknoloji Stratejik Petrokimya yatırımlarına devam etmektedir.